Parish Nurse Salary & Career Guide

By Lee Nelson

Mi a Parish Nurse?

Parish nursing, más néven hitközségi ápolás, egy olyan speciális ápolási gyakorlat, amely egy hitközség tagjainak fizikai, mentális és lelki gondozására összpontosít.

A gyülekezeti ápolás, mint az ápolás legtöbb formája, betegközpontú. A gyülekezeti ápolók ugyanazokat az ápolási készségeket és ismereteket használják a betegek szükségleteinek kielégítésére, azonban további szerepük van abban, hogy az elme és a lélek gyógyítójaként is szolgálnak.

Megértjük, hogy a különböző vallások más elnevezéseket is használhatnak, például Crescent Nurse, Shabbat Nurse, Congregational Nurse, Church Nurse, és ez a Scope & Standards of Practice szerint elfogadható.

Milyen érzés egyházközségi ápolónak lenni

Perla Riverával, egy hit- és közösségi ápolóval beszélgettünk szerepéről és tapasztalatairól.

Rivera a regisztrált ápolók egyre növekvő szegmenséhez tartozik, akik hitközségi/plébániai ápolókká válnak.

A Wesley Nurse a Methodist Healthcare Ministries of South Texas, Inc. számára, amely egy magán, hitalapú, nonprofit szervezet, amely hozzáférést teremt az egészségügyi ellátáshoz a nem biztosított és alacsony jövedelmű családok számára Dél-Texas 74 megyéjében.

“Holisztikusan gondoskodunk az emberekről – mentális, fizikai és lelki szükségleteikről. Ez valami, ami fontos ebben a munkakörben, mert megpróbálunk egy egészségkultúrát teremteni, és megváltoztatni azt, hogy az emberek hogyan javítják az egészségüket” – teszi hozzá.

Rivera szerint, mint egyházközségi nővér, “Azt akarjuk, hogy magukénak érezzék az egészségüket, mindezen szempontok szerint. Azért vagyunk ott, hogy egészségtanácsadóként és szószólóként járjunk mellettük az egészségi útjukon. Azt szeretnénk, ha a betegek felfedeznék, hogy mik az igényeik, kialakítanák a céljaikat, majd elérnék azokat.”

Mutasd meg a BSN programokat

A plébániai ápolás ereje

Perla Rivera soha nem felejt el egy beteget, aki az élete számos területén küzdött.

“El akarta veszíteni a házát, nem volt élelme, anyagi gondjai voltak, és nyomasztóan stresszes volt.”

“Megbeszéltünk egy időpontot, és azonnal találkoztam vele. Válságban volt. Sírt, miközben elmagyarázta nekem a küzdelmeit. Nem volt családi támogatása, és egyedül nevelte három gyermekét” – tette hozzá.”

Rivera megkérdezte, hogy milyen a fizikai egészsége, és felajánlotta, hogy megnézi a vérnyomását. Veszélyesen magas volt. Elmagyarázta neki, hogy bár fontos, hogy foglalkozzon az anyagi szükségleteivel, az egészségét is azonnal előtérbe kell helyeznie, mert bármelyik pillanatban szívrohamot vagy agyvérzést kaphat.

Aznap még segített neki anyagi támogatással és élelmiszerrel, és összekötötte egy orvossal is.

“Hálás volt, hogy időt szántam arra, hogy minden szükségletére összpontosítsak. Úgy éreztem, Isten bölcsességet adott nekem, hogy megközelítsem ezt a helyzetet. Ez volt az egyik olyan nap, amikor úgy éreztem, hogy valóban változást értem el” – magyarázza.”

A gyülekezeti nővér feladatai

Rivera szerint a gyülekezeti nővér feladatai sokrétűek:

  • “Elősegítjük az egészséget, hogy megelőzzük vagy minimalizáljuk a betegségeket.”
  • Képzők vagyunk. Például diabéteszoktatást tartunk.”
  • Szorgalmazók vagyunk.”
  • Közösségi tanácsok vagy csoportok tagjai vagyunk.”

Hálózatot kell építenünk és meg kell keresnünk azokat az erőforrásokat, amelyekre a betegeinknek szükségük van – az orvosi időpont egyeztetésétől kezdve az áramszámla kifizetésében való segítségnyújtásig, bármilyen szükségük van. Hitközségi ápolóként a közösségen belüli kapcsolatok kiépítése alapvető fontosságú” – mondja.

Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy egyházközségi ápolónak?

Rivera három szóban foglalja össze:

  1. Gondoskodó
  2. Kompatibilis
  3. Szolgáló-vezető

“Erős hittel és reménnyel kell rendelkezned ahhoz, hogy hatékony legyél ebben a munkakörben. Gyakran az emberek, akik hozzád fordulnak, reménytelennek és tehetetlennek érzik magukat.”

“Tehát, ha képes vagy reményt ébreszteni bennük, vagy akár bátorítani a hitüket, az megváltoztatja a kilátásaikat és az egészségi állapotukat” – mondja.

Mit csinál egy plébániai ápoló?

A plébániai ápolók a beteg lelkére összpontosítanak. River gyakran imádkozik a betegekkel és foglalkozik a lelki szükségleteikkel. Akárcsak más ápolói szakterületeken, itt is folyamatos tanulásra és fejlődésre van szükség ahhoz, hogy nap mint nap a legjobbat tudja nyújtani. Ez egy olyan munka, amely önzetlenséget igényel. Megalázza az embert.”

Rivera képes időt szánni a betegekkel való munkára, ellentétben a kórházzal, ahol a betegek 24 órán belül bejöhetnek és távozhatnak. Képes leülni és meghallgatni őket, és kiépíteni ezt a kapcsolatot.

Hogyan lehetsz plébániai ápoló

  1. Legyél regisztrált ápoló: Először is, regisztrált ápolónőnek kell lenned, akinek nincs jogosítványa, mondja Dr. Sharon T. Hinton, a hitközségi ápoló, oktató és koordinátor. A Tennessee állambeli Memphisben található Westberg Institute for Faith Community Nursing (Westberg Intézet a Hitközségi Ápolásért) szolgáltatói egység adminisztrátora és vezető ápolói tervezője.

  2. Vegyél egy tanfolyamot! A hitközségi ápolónak is el kell végeznie a Hitközségi ápolás alapjai vagy azzal egyenértékű tanfolyamot.

  3. Keresd meg a hálózatot: Keressen egy FCN mentort, és csatlakozzon egy helyi vagy országos hálózathoz, hogy támogatást kapjon az induláshoz. Gyűjtsön információkat, beleértve a Scope & Standards of Faith Community Nurse practices (A hitközségi ápolói gyakorlat standardjai) című dokumentumot.

  4. Kezdje meg a munkát egyházközségi ápolóként: Ezután megkeresheti a hitközség vezetését, és feltárhatja, hogyan illeszkedik az egészségügyi szolgálat az általános küldetésbe.

Parish Nurse Requirements

Egyházközségi ápolói követelmények

Egyházközségi ápolóként szerzett tapasztalattal, lelki érettséggel, annak megértésével, hogy az emberek holisztikus gondozása több szempontot is magában foglal, beleértve a hitet és a spiritualitást, valamint önálló munkavégzésre való képességgel/önállósággal kell rendelkeznie, mondja Hinton.

“A hitközségi ápolók nem csak “ápolók a templomban” – mondja Hinton. “Ez egy speciális gyakorlat. A plébániai/hitközösségi ápoló cím használatához vagy annak bármely formájához a regisztrált ápolónak követnie kell a Scope and Standards-t, kiegészítő képzéssel kell rendelkeznie a lelki gondozás terén, és holisztikus ellátást kell nyújtania.”

How Much Does a Parish Nurse Make

“Lassan növekszik a fizetett hitközösségi ápolók aránya. Lehet, hogy egyetlen gyülekezet fizeti őket, lehet, hogy több gyülekezet között megosztva, lehet, hogy egy kórház vagy más szervezet fizeti őket, vagy lehet, hogy támogatásból fizetik őket” – mondja Hinton.

Nem a fizetés az, ami a hitközségi ápolási gyakorlatot érvényesíti! A nem fizetett szakemberek ugyanúgy elismerik a szakorvosi minősítést és a holisztikus gyakorlatot, mint fizetett társaik – teszi hozzá.

Hol dolgoznak a gyülekezeti ápolók?

A gyülekezeti ápolók világszerte minden nagyobb felekezetben és számos nem felekezeti környezetben, minden nagyobb vallásban dolgoznak – magyarázza Hinton.

A nonprofit, hitbéli és jótékonysági szervezetekben, valamint világi szervezetekben, például a vidámpark-iparban is megtalálhatók. Bárhol, ahol holisztikus, a lélek szándékos ápolásával járó gondozásra vágynak, ott dolgoznak a parish nurse-ek.

Resources for Parish Nurses

Health Ministries Association és Faith Community Nursing International is közvetlenül kapcsolódik a szakterületi gyakorlathoz. Sokan mások közvetve támogatják a lelki gondozás fókuszát, mint például az Healthcare Chaplaincy Network.

Westberg Institute

Az intézet világszerte támogatja és népszerűsíti a speciális gyakorlatot oktatással, erőforrásokkal és egy tudásmegosztó kommunikációs platformmal az FCN-ek és csapataik számára, hogy magas színvonalú, legjobb gyakorlatú holisztikus egészségügyi ellátást nyújtsanak, mondja Hinton.

A plébániai ápolók álláskilátásai

A plébániai ápolók karrierkilátásai az ország egyes területein az átlagos RN fizetéshez hasonlóak. “Ez egy növekvő szakterületi gyakorlat” – mondja Hinton.